Oktay Candemir: Televole Alpay

Yazarlar

Sen değil miydin; futbolculuğun sırasında ev arkadaşın Feyyaz’ın verdiği elektrik-su parasını alıp kayıplara karışan hırsız?

Sen değil miydin; İsviçre maçında milliyetçilik yapacağım diye boğaz damarlarını yırtarcasına İstiklal marşını okuduktan sadece 2 dakika sonra kendi kalesine gol atarak Türkiye’nin dünya kupasına gitmesini engelleyen?

Yahu, sen değil miydin; bir milli maçta rakibinin yüzüne balgamla tüküren?

Sen değil miydin 2000 yılında askerlikten kaçmak için yurt dışına transfer olan?

Sonrasında gelip askerliği bedelli yapan da sendin hatırladın mı?

Flört döneminden, nikâha, ayrılma isteğinden, çocuğunun oluşuna kadar tüm ilişkini Televole gibi magazin programlarında afişe eden sen değil miydin?

İngiliz Aston Villa’ya transfer olduktan sonra “Burada seyirci çok farklı, aileme hiç küfür etmiyorlar, belki de ediyorlar da ben anlamıyorum” cümlesini kurabilen sen değil misin?

Vaktiyle bir mankene olan aşkını, “ben birini seviyorum ama o biri bunu bilmiyor” şeklinde ilkokul birini sınıf cümleleriyle dile getiren milli ve zilli oyuncu sendin hatırladın mı?

Televole programında muhabirle arasında geçen şu espri düzeyine bakar mısınız hele:

Evet, sayın seyirciler… Alpay ne yapıyorsun?

*Say dedin ya, sayıyorum abi!

Ya da; Elektrik olmaza ne yapardık?

Televizyonu karanlıkta seyretmek zorunda kalırdık

Yukarıda vaktiyle neler yaptığını yazdığım eski milli Futbolcu Alpay Özalan, bugün mecliste hayatını insan hakları mücadelesine adanmış ve son aylarda cezaevlerinde çıplak arama mevzusunu gündemleştirdiği için aslında KRAL ÇIPLAK dediği için bugün mecliste dokunulmazlığı kaldırılan HDP Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’na saldırarak, meclisten zorla çıkarmak istedi.

Dehşete düştüm!

Gözlerime inanamadım!

Bu Alpay o Alpay mı diye iyicene baktım. Hakikaten de vaktiyle askerlikten kaçan ve bedelli askerlik çıkana yurt dışında dolanan Alpay’dı bu.

Milliyetçi nutuklar atıyordu, sancak diyordu, bayrak diyordu, vatan diyordu.

Ev arkadaşının elektrik-su parasına bile tenezzül eden Alpay söylüyordu bunları.

Vay Alpay Vay!

İlginizi Çekebilir

Kemal Okutan: HDP’nin kapatılmasının sonuçları
Vedat Yeler: ‘Dayê bêhna sêvê tê…’

Öne Çıkanlar