Osman Kavala’dan TRT’ye tepki: “Komplo teorileriyle suçlu olduğum algısı yaratılmaya çalışılıyor”

GenelGündem

Gezi Davası’ndan yaklaşık 6 yıldır Silivri Cezaevi’nde tutuklu olan Osman Kavala, TRT’nin kendisini hedef aldığı dizisini eleştirdi. Komplo teorileriyle suçlu olduğum algısı yaratılmaya çalışılıyor.”

Gezi davasında yaklaşık 6 yıldır Silivri Cezaevi’nde tutuklu olan Osman Kavala, TRT’nin kendisiyle ilgili olduğu iddia edilen dizisine tepki gösterdi. Kavala, “Dizide gerçek olayların tahrif edilmesi yöntemine başvurulduğu, komplo teorileriyle suçlu olduğum algısı yaratmanın amaçlandığı anlaşılıyor” dedi.

TRT’nin yeni dijital platformu “tabii”de yayınlanan “Metamorfoz” dizisinin başrolünün Osman Kavala’yı andırması dikkati çekmişti. Başrolün hayat hikayesinin de Kavala’nın hayat hikayesiyle örtüşmesi, dizinin Kavala hakkında olduğu iddialarını güçlendirmişti.

Kavala, avukatları aracılığıyla yayımladığı mesajında, kendisiyle ilgili hazırlanmış bir senaryonun TRT tarafından finanse edildiğini ve dizi film olarak yayınlandığını öğrendiğini kaydetti.

“Kişi itibarını koruyan yasalardan kaçmak için hileye başvurulmuş, ismim açıkça kullanılmamış” diyen Kavala, şöyle devam etti: “Hukuksuz olarak cezaevinde tutulmam için kullanılan iddianamelerde olduğu gibi, bu dizide de gerçek olayların tahrif edilmesi yöntemine başvurulduğu, komplo teorileriyle suçlu olduğum algısı yaratmanın amaçlandığı anlaşılıyor.

Kamu kaynaklarının bu amaç için kullanılmış olması beni yadırgatmadı. Beni şaşırtan ve bana üzüntü veren genç sanatçıların bu itibar suikastı projesinde yer almaktan rahatsızlık duymamaları”

Kaynak: Evrensel

İlginizi Çekebilir

Yeşil Sol Parti, yoksullara yapılan yardımların kesilmesini Aile Bakanı Göktaş’a sordu: Şırnak Valiliği talimat mı verdi?
Titanik’in enkazını göstermek için kullanılan turistik denizaltı, okyanusta kayboldu

Öne Çıkanlar