Oy verme işlemleri sona erdi

GündemPolitika

Türkiye’de Cumhurbaşkanı ve 28’inci Dönem Milletvekili Genel Seçimi için ülke genelinde sabah saat 08.00’de başlayan oy verme işlemi, TSİ saat 17.00’de sandıkların kapanmasıyla sona erdi. 

Türkiye’de saat 08:00’de başlayan oy kullanma işlemleri, saat 17:00 itibariyla sona erdi. Seçimlere katılımın yoğun olduğu belirtiliyor.

Saaat dolmasına rağmen sandıkların önünde bekleyen seçmenlerin oy kullanma işlemleri de devam edecek.

Ardından oy sayım işlemine başlanacak…

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Yener, yaptığı yazılı açıklamada, yurt genelinde oy verme işlemleri sırasında bir parti müşahidi ile iki vatandaşın kalp krizi geçirerek hayatını kaybettiğini belirtti ve hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diledi.

“14 Mayıs 2023 Pazar günü yapılan Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’nde oy verme işlemleri sonuçlanmıştır. Kurulumuza şu ana kadar yansıyan olumsuz bir durum olmamıştır.” ifadesini kullanan Yener, seçimde emeği geçen siyasi partilere, merkez teşkilata, il ve ilçe seçim kurullarına, sandık görevlileri ile çeşitli kademelerde görev alanlara, bakanlıklara, ilgili kurumlara, güvenlik güçlerine ve süreci başından bu yana takip eden basın mensuplarına teşekkür etti.

YSK Başkanı Yener, seçimin ülkeye, millete, cumhurbaşkanı adaylarına ve siyasi partilere hayırlı olmasını diledi.

 

/Ajans/

İlginizi Çekebilir

Erdoğan: Şimdi sandıklara sahip çıkma vakti
HDP YSK Temsilcisi Tiryaki: Urfa’da açık oy kullanma uygulamaları devam ediyor

Öne Çıkanlar