Özel: Erdoğan’la görüşme ülkenin normalleşmesi açısından önemli

GündemPolitika

🔴 CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 11 Haziran Salı günü CHP Genel Merkezi’ne yapacağı iade-i ziyarette ilgili açılamalar yaptı…

Hürriyet’e konuşan Özel, görüşme hakkında şunları söyledi:

Asgari ücreti de konuşacağız, emekli aylığını da. Asgari ücrette bir düzenleme yapılmazsa bir büyük geçinemiyoruz mitingi yapacağız. Vergide adalet sağlanmalı. Çok kazanandan çok az kazanandan az. Ben eczacı kimliğiyle de milletvekili maaşımla da benden daha çok vergi alsın. Kendisine Rize’den selam da ileteceğim. Yine, kimin ne derdi varsa tematik mitingler yapmaya da devam edeceğiz. Bir önceki toplantıdan sonra 28 Şubat gelişmesi önemliydi. İkincisi de bizim genel başkan yardımcılarımızın bakanlarla görüşmesiydi. Mehmet Özhaseki ve Hakan Fidan ile görüşüldü, bugün (dün) de Yankı Bağcıoğlu, Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler ile görüştü. Pazartesi günü de İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ile görüşülecek. Bu dört görüşmenin ardından da salı günü biz görüşeceğiz. Bu temaslar hem bizim açımızdan hem de ülkenin normalleşmesi açısından önemli.

“Hiçbir şey elde etmesek de bundan sonra bayramlarda Sayın Erdoğan’ı arayıp bayramlaşacağım, Devlet Bey’le de konuşacağım. Anıtkabir’de el sıkışacağız, 23 Nisan resepsiyonuna yürütmenin başı geliyorsa 29 Ekim resepsiyonuna da biz gideceğiz” diyen Özel, görüşmedeki oturma düzenini de anlattı:

(Oturduğu koltuğu işaret ederek) Bunun bir ikizi daha var. (Ortadaki yuvaklak küçük masayı işaret ederek) bu masanın yanında bu iki koltuk olacak. Cumhurbaşkanı Türk Bayrağı, ben CHP Bayrağı tarafında oturacağım. Cumhurbaşkanı geldiği için Türk Bayrağı’nda Cumhurbaşkanlığı Forsu da olacak. Onu Cumhurbaşkanlığı’ndan istedik. Çünkü kanunda yazılmış her şeyi, kanuna uygun bayrak talep ettik. Partimizin çok engin devlet birikimi var, hatta devletin partisi gibi görüyor bazıları ama çok uzun zamandır devlet tecrübesi yok, onun için de soruyoruz.

Normalleşme arka odada başladı

Normalleşmenin aslında Meclis Başkanlık Divanı’nın arkasındaki odada başladığını anlatan Özel şunları söyledi :

Meclis’te ise farklı şeyler oluyordu. Meclis Başkanlık Divanı’nın arkasındaki odada bütün partiler oturup çay içip yemek yemeye başladık. Eskiden orası da çok gergindi. Sadece kavga olunca oraya gidiyorduk. Biz aslında normalleşmeye Meclis’in o arka odasında başladık. Bazen AK Parti ve MHP grup yöneticilerinin bile gerginleştiği anlar olurdu, onların bile arasını bulduğum anlar oldu orada. AK Parti’den Doğan Kubat vardır, onun da çok önemli katkıları oldu. Orada geçirdiğimiz 9 yılda herkesin gidip birlikte çay içip yemek yenilen bir yer oldu. Örneğin, DEM’li Başkanvekili yemek söylüyor, AK Partilisi, MHP’lisi birlikte orada yemek yeniyordu. O odaya çok emeğim var. Çünkü, Meclis’in en uzun süreli Grup Başkanvekilliği yapan 3 kişisinden biriyim. Siyasetin normalleşmesi o odadan başladı.

 

Söyleşinin tamamına buradan ulaşabilirsiniz 

/idp/

Etiketler: Öne çıkanlar

İlginizi Çekebilir

Ali Engin Yurtsever: Kayyımlar ve Mücadele
Blinken careke din diçe Rojhilata Navîn

Öne Çıkanlar