Rojava: Kamışlo’ya yapılan SİHA saldırısında 4 Asayiş görevlisi hayatını kaybetti

GenelGündem

 Türkiye’ye ait SİHA’lar Rojava’nın Kamışlo kentinde İç Güvenlik Güçleri (Asayiş) merkezini bombaladı. Saldırıda 4 asayiş görevlisi hayatını kaybetti. Bir de yaralı olduğu bildirildi.

Türk SİHA’ları bugün Kamışlo merkezindeki Mahata Mahallesi’nde bulunan İç Güvenlik Güçleri binasını hedef aldı.

Konuya ilişkin Kuzey ve Doğu Suriye İç Güvenlik Güçleri’nden yapılan açıklamada, saldırıda 4 asayiş üyesinin yaşamını yitirdiği 1 asayiş üyesinin de yaralandığı kaydedildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Güçlerimizden bir grubumuz, Hol Kampı’nda devam eden İnsani ve Güvenlik Operasyonu’nun üçüncü aşamasının yedinci gününde, operasyon gücüne katılan iç güvenlik güçlerinin ihtiyaçları doğrultusunda bazı malzemeleri karşılamak için Qamişlo’daki İç Güvenlik Güçleri Merkezi’ne geldikleri esnada işgalci Türk ordusu tarafından hedef alındı.

İşgalci Türk devleti, DAIŞ ailelerinin bulunduğu Hol Kampı’nda devam eden insani ve güvenlik operasyonunun önünü almak için mücadele eden iç güvenlik güçlerimizi hedef alıyor. Bu saldırılarla DAIŞ çetelerinin yeniden canlanmalarına açık bir şekilde desteklediğini göstermektedir.

İç güvenlik güçlerimizin hedef alınmasıyla esas mücadelemizden uzaklaştıramayacağını aksine daha güçlü bir irade ve kararlılıkla bölgemizi koruyacağımızı belirtiyoruz.”

 

 

/rd/

İlginizi Çekebilir

Amerikan ve İngiliz savaş uçakları Yemen’de Husilere ait çok sayıda hedefi bombaladı
Suriye: İsrail saldırısında İranlı askeri danışman öldürüldü

Öne Çıkanlar