Rusya: Gardiyanları rehin alan IŞİD’li tutuklular öldürüldü

DünyaGündem

Rusya’nın devlet haber ajansı RIA Novosti’nin haberine göre, güvenlik güçleri Rostov bölgesinde bulunan gözaltı merkezinde iki gardiyanı rehin alan IŞİD bağlantılı mahkumları öldürdü.

Olay yerine gelen gazeteciler silah seslerini aktarırken, sosyal medyadaki görüntülerde çok sayıda ambulansın cezaevine geldiği görüldü.

Rusya Federal Cezaevi Hizmetler Servisi’nden (FSİN) yapılan resmi açıklamada, “Rostov bölgesinde bulunan gözaltı merkezinin bir hücresinde şüpheliler, 2 çalışanı rehin aldı” ifadesine yer verildi.

Gözaltı merkezine yapılan baskında rehinelerin yaralanmadığı ve tutukluların “tasfiye edildiği” belirtilirken daha fazla yorumda bulunulmadı.

Russia Today (RT)’nin de aralarında bulunduğu çok sayıda yerel haber kaynağı, mahkumlardan bazılarının öldürüldüğünü bildirdi.

Daha önce, devlet haber ajansı Tass, kolluk kuvvetlerindeki isimsiz kaynaklara atıfta bulunarak, altı mahkumun Rostov bölgesindeki 1 Nolu Gözaltı Merkezinin orta avlusunda bir çakı, bir plastik cop ve bir yangın baltasıyla silahlanmış halde bulunduğunu söylemişti. Mahkumlar arasında IŞİD ile bağlantılı olmakla suçlanan erkeklerin de yer aldığı belirtildi.

Sosyal medyada yayınlanan görüntülerde rehinecilerden en az ikisinin IŞİD bayrağını andıran bir kafa bandı taktığı, bir başka görüntüde ise mahkumların bıçak kullandığı görülüyor.

Rostov-on-Don’da çekilen ve Moscow Times tarafından yayınlanan bir videoda da silah sesleri duyuluyor.

/Euronews/

İlginizi Çekebilir

EURO 2024: İngiltere, Sırbistan’ı 1-0 mağlup etti
Ukrayna Barış Zirvesi bildirisine 8 ülke imza atmadı

Öne Çıkanlar