Türkiye’nin Savunma Bakanı Güler TSK komuta kademesiyle toplantı yaptı

GündemPolitika

Türkiye’nin Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, “Geçmişte yürütülen ‘sınırlı hedefli ve sıralı’ askeri harekatların yerine bugün artık, ‘sürekli ve kapsamlı’ operasyonlar gerçekleştiriliyor.” dedi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre,  Türkiye Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu, Bakan Yardımcıları Alpaslan Kavaklıoğlu ve Bilal Durdalı ile yurt içindeki ve sınır ötesindeki birlik komutanlarının katılımıyla video konferans toplantısı gerçekleştirildi.

Güler’in toplantıda, ”terörle mücadele başta olmak üzere devam eden faaliyetlere ilişkin bilgi aldığı ve talimatlar verdiği’‘ belirtildi.

”Silah arkadaşlarının görevlerini fedakarca ve başarıyla yerine getirdiğini” söylen Güler, ”bundan duyduğu memnuniyeti dile getirerek,” şu ifadeleri kullandı:

“İçinde bulunduğumuz coğrafyanın hibrit bir yaklaşımla şekillendirilmeye çalışıldığı yeni bir dönemin ayak seslerini hep birlikte dikkatle takip ediyoruz. Bir yandan müttefiklik ilişkisi içinde olduğumuz organizasyon ve ülkelerle müşterek stratejiler geliştirirken, bir yandan da mensubu olduğumuz Türk coğrafyasının gücünün gerçek potansiyelini ortaya çıkaracak fırsatları gerçekleştirme gayreti içerisindeyiz.”

“Desteklediğimiz kardeş ülkeler, Türkiye benzeri bir silahlı kuvvetler yapısını kurmamızı istiyorlar.” diye konuşan Güler, ”söz konusu yaklaşımların, gösterilen gayretin başarısının en önemli göstergesi olduğunu” kaydetti.

/Ajans/

İlginizi Çekebilir

Özel, ‘üç fidan’ı andı: Hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum
Avrupa Birliği, Ukrayna’nın savunma sanayisini güçlendirmek istiyor

Öne Çıkanlar