SDG: Deyrizor’da yaşanan olaylar nedeniyle soruşturma başlatılmıştır

GenelGündem

 Suriye Demokratik Güçleri (SDG) İletişim Merkezi, Deyrizor Askeri Meclisi ile Asayiş Güçleri arasında dün yaşanan silahlı çatışmaya dair açıklama yaptı.

SDG, Deyrizor’un ileri gelenleriyle koordineli olarak sorunu çözmek için soruşturma komisyonu kurulduğunu bildirdi. Ayrıca olaya karışanların tutuklandığını ve “isyan çıkarmaya çalışanlar hakkında yasal işlem başlatıldığını” vurguladı.

“Fitne çıkarmaya çalışanların tespiti için” soruşturma başlatıldığı kaydedilen açıklamada şöyle denildi:

“Deyrizor’da fitne çıkarmaya çalışanların tespit edilmesi ve gerekli önlemlerin alınması amacıyla Genel Komutanlığımız tarafından soruşturma başlatılmıştır. Olaylarda parmağı olan kişilerin tespit edilmesi ve etkisiz hale getirilmesi için gerekli kurumlar yetkilendirilmiştir. Bölgenin güvenliğini hedef alan bu tür olaylara karşı her türlü önlemi almaya devam edeceğiz. Herkes ulusal çıkarların korunmasına saygı duymalıdır.”

Ne olmuştu?

Dün öğle saatlerinde Deyrezor’un doğusundaki köylerde Deyrizor Askeri Meclisi ile Asayiş Güçleri arasında kavga çıkmış, kavgada silahlar kullanılmıştı. Olayda ölen ya da yaralanan olmamıştı.

 

/rûdaw/

Etiketler: Öne çıkanlar

İlginizi Çekebilir

Muharrem İnce’ye ‘kaset komplosu’ iddianamesi iade edildi
Katar ve İngiltere, ikili işbirliği ve stratejik diyalog hazırlıklarını görüştü

Öne Çıkanlar