SDG: Türkiye’nin saldırısı sonucu Cezire’de 3 kişi hayatını kaybetti; 2’si çocuk 4 kişi de yaralandı

GenelGündem

Suriye Demokratik Güçleri (SDG) Genel Komutanlığı, Türkiye’nin Kuzey ve Doğu Suriye’ye yönelik saldırılarına ilişkin bir açıklama yaptı.

Türkiye’nin, ”bu hafta Efrînli göçmenlerin yerleştiği Şehba bölgesi ile Minbic, Eyn Îsa ve Cizre bölgeleri başta olmak üzere Kuzey ve Doğu Suriye halklarına yönelik insanlık dışı saldırılarını arttırdığına” yer verilen açıklamada şöyle denildi:

Yurttaşların, kadınları ve çocukların doğrudan hedef alınması sonucunda 3 yurttaş şehit olurken 4 yurttaşta yaralandı. Bunlardan 2’si çocuktu. Uluslararası örgütler tarafından başta Kuzey ve Doğu Suriye olmak üzere Suriye topraklarına yönelik belgelenen suçların ihmal edilmesi ve işgal altındaki bölgelerde terörist örgütlerin desteklenmesine karşı sessiz kalması sonucu bu saldırılar uzun zaman planlandı ve uygun zaman beklendi.

Bu saldırıyı, Suriye’deki sömürgeci projeleri ve gelecekte Suriyelilerin birliği üzerindeki olumsuz etkileri üzerinden dikkatleri başka yöne çekmeye çalışan işgalcilerin girişimlerinden farklı görmüyoruz. Güçlerini ve paralı askerlerini Suriye’de tutmak için uluslararası güçlerle mevcut ve gelecekteki tüm anlaşmaları kullanmak istiyor. Bu saldırıların asıl amacı budur. İşgalci Türk devletinin güçlerimize yönelik saldırı propagandası, saldırı planlarına karşı çıkan ulusal güçleri zayıflatma girişimidir. Ama artık Suriye’nin tüm tarafları şunu bilmelidir ki, güçlerimizi zayıflatmaya çalışmanın yalnızca Suriye’nin diğer bölgelerini işgal etmeyi amaçladığını bilmeliler.

Bu Saldırıların ve suçların devam etmesi bedelsiz olmayacaktır. Suriye Demokratik Güçleri olarak bölgeyi ve tüm bileşenlerini korumaya, güvenli ve istikrarlı bir geleceği güvence altına almaya her zamankinden daha fazla bağlı kalmaya devam edecek…”

/Mezopotamya Ajansı/

İlginizi Çekebilir

Tuncel: Demokrasi güçleri toplumun değişim, özgürlük ve barış talebini görünür kılmalı
Abdüllatif Şener: İlk turda Sinan Oğan’a oy verdim, ikinci turda geçersiz oy kullandım; sonra da CHP’den istifa ettim

Öne Çıkanlar