Seçim çalışması yürüten CHP’li kadınlara ‘Siz teröristsiniz’ diyerek saldırdılar

GenelGündem

Denizli’de saha çalışması yapan CHP kadın kolları üyesi bir grup kadın Sırakapılar Mahallesi’nde saldırıya uğradı. 4 kişi oldukları öne sürülen saldırganlar araya giren vatandaşlarla da tartıştı. CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Müjdat İlhan suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı.

Denizli’nin Merkezefendi İlçesi’ne bağlı Sırakapılar Mahallesi’nde seçim çalışması yürüten ve esnaf ziyaretleri gerçekleştiren CHP’li kadınlar saldırıya uğradı. CHP Merkezefendi İlçe Kadın Kolları Başkanı Işık Kodal ve beraberindeki kadınlar çalışma yürüttükleri sırada bölgedeki bir esnaf “Siz teröristsiniz” diye bağırarak tepki gösterdi

Denizli Olay’ın haberine göre CHP’li kadınlar sözlü saldırıya tepki gösterdi. Büyüyen tartışmayı gören vatandaşlar araya girmek istedi. 4 kişi oldukları öne sürülen saldırganlar vatandaşlarla da tartıştı.

Suç duyurusunda bulunuldu

O sırada mazbata töreninde olan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca ve CHP Denizli Milletvekili Şeref Arpacı olay yerine gitti. Bir görgü tanığı yaşananları “Ablaya teröristsin, PKK’lısın dedi. Araya girmek zorunda kaldım” sözleriyle anlattı.

Sözlü saldırıya maruz kalan CHP’li Işık Kodal, yaşananları “Teröristsiniz dedi, teröristler burada barınamaz defolun gidin bu mahalleden dediler, mahalle onun değil. Ben ondan şikayetçiyim” sözleri ile anlattı.

CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Müjdat İlhan tüm saldırganlar hakkında suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı.

“Bir Kemal kurdu cumhuriyeti öteki de kurtaracak Allah’ın izniyle”

Bir mahalleli de meydana gelen saldırı hakkında “Tek tek birleşe birleşe bunları başaracağız. Yeter yani, hepimiz mi teröristiz? O zaman ben de vatan hainiyim. Ne alakası var? Bir Kemal kurdu cumhuriyeti öteki de kurtaracak Allah’ın izniyle. O hadsiz de hesabını verecek” sözleriyle tepkisini dile getirdi.

/T24/

İlginizi Çekebilir

Yeşil Sol Parti Urfa Milletvekili Ferit Şenyaşar: Adalet mücadelemiz sürecek
Ankara JİTEM Davası’nda tüm sanıklar hakkında beraat kararı verildi

Öne Çıkanlar