Sendika ve partilerden Emine Şenyaşar’a destek ziyareti

GenelGündem
Emine Şenyaşar’a Adalet Nöbeti’nin 108’inci gününde ziyarette bulunan sendikalar adına konuşan Osman Ünev, “Demokratik dernekler ve sendikalar olarak bizler de Şenyaşar ailesi için adalet istiyoruz” dedi.
Urfa’nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018’de AKP eski milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar’ın Rıha’dan Ankara Adalet Bakanlığı önüne taşıdığı Adalet Nöbeti 108’inci gününde sürüyor.
Emine Şenyaşar, katliamdan sağ kurtulan aynı zamanda Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Riha Milletvekili olan oğlu Ferit Şenyaşar ile nöbetini sürdürdü. Anne Şenyaşar’a Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu’na (DİSK) bağlı Devrimci Yapı, İnşaat ve Yol İşçileri Sendikası (DEV Yapı-İş), İnşaat ve Yapı İşçileri Sendikası (İnşaat İş Sendikası), Gemi Yapımı ve Deniz Taşımacılığı, Ardiyecilik ve Antrepoculuk İşçileri Sendikası (Limiter İş) ve Emek Partisi (EMEP) Mamak İlçe Örgütü, destek ziyaretinde bulundu. Şenyaşar Ailesi 108’inci günde de Adalet Bakanlığı ile görüşmek istedi. Ancak Adalet Bakanlığının kapısı her zaman olduğu gibi bugün de Şenyaşar Ailesine açılmadı. Şenyaşar, bakanlığın ziyaretçi girişinin kapısına “Normalleşmenin yolu, yumuşamanın yolu adaletten geçiyor. Üstünlerin hukukuna karşı Adalet Nöbetimiz 108’inci gününde” yazılı dövizlerini astı.
‘TEK TALEBİ ADALET’
Destek ziyaretinde bulunan DİSK/Dev Yapı İş Sendikası adına Kürtçe konuşan Osman Üney, Emine Şenyaşar’ın bakanlık önünde yaptığı eylemde tek talebinin adalet olduğunu belirterek, “Annenin oğlu hapishanede tecrit altında tek başına kalıyor. Anne, oğlunun özgürlüğüne kavuşmasını ve ailesini katledenlerin ceza almasını istiyor. Bugün adaletin yöneticileri olan AKP-MHP iktidarı, bu zulmün ve adaletsizliğin karşısında suskun kalıyorlar. Bugün bir kez daha görüyoruz ki Şenyaşar ailesini katledenler ceza almayı bırakın ödüllendirilmişler. Onları vekil yapmış, sırtlarını sıvazlamış ve korumuşlar. Emine anneye ise her gün yeni bir dava açıyorlar. Bizler de demokratik dernekler ve sendikalar olarak Şenyaşar ailesi için adalet istiyoruz” diye konuştu.
Ardından anne Şenyaşar, oğlu Ferit Şenyaşar ile birlikte Meclis’e geçti.
/Mezopotamya Ajansı/

İlginizi Çekebilir

Almanya’da siyasi suçların sayısında artış yaşanıyor
AB ve Moldova ‘Güvenlik ve Savunma Ortaklığı’na imza attı

Öne Çıkanlar