İstanbul Sultangazi Kaymakamlığı Sivas Katliamı anmasını yasakladı

GenelGündem

İstanbul’da Sultangazi Kaymakamlığı, Alevi kurumlarının düzenlediği Madımak Katliamı anma programını ‘Grup Yorum konser verebilir’ gerekçesiyle yasakladı.

 

İstanbul’da Sultangazi Kaymakamlığı, Alevi kurumlarının düzenlediği Madımak Katliamı anma programını ‘Grup Yorum konser verebilir’ gerekçesiyle yasakladı. Alevi kurumları, yasak kararına karşı PSAKD Gazi Şehitleri Cemevi’nde basın açıklaması gerçekleştirecek.

KRT’de yer alan habere göre, Sivas Madımak Oteli’nde 2 Temmuz 1993 yılında yakılarak katledilen 33 aydını anmak için İstanbul Sultangazi’de Alevi kurumları tarafından gerçekleştirilecek program kaymakamlık tarafından yasaklandı. Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD) Gazi Şehitleri Cemevi, Alevi Kültür Derneği Sultangazi Pir Sultan Abdal Cemevi, PSAKD Karayolları Cemevi ve Habibler Cemevi tarafından düzenlenen anma programının yasaklanmasına gerekçe olarak Grup Yorum’un konser verebileceği ihtimali gösterildi. Çok sayıda sanatçının katılacağı anma için emniyet ve kaymakamlığa yapılan izin başvurusuna olumsuz yanıt gelmesinin yanı sıra, hafta sonu ilçe genelinde tüm etkinlik ve basın açıklamalarına da yasak kararı getirildi.

İlginizi Çekebilir

KCK Davası’ndan yargılanan 7 Kürt siyasetçinin her birine 6 yıl hapis cezası verildi
Anket: AfD Almanya’da en büyük ikinci siyasi güç

Öne Çıkanlar