Türkiye Savunma Bakanlığı’ndan Rojava seçimleri açıklaması

GündemPolitika

Türkiye Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Rojava’da 11 Haziran’da yapılacak yerel seçimlerine ilişkin, “Suriye’nin toprak bütünlüğü açısından kabul edilemez bir durum” açıklamasını yaptı.

MSB Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Tuğamiral Zeki Aktürk, İzmir’de düzenlediği basın bilgilendirme toplantısında, Rojava’da 11 Haziran’da yapılacak yerel seçim hazırlıklarına açıklamalarda bulundu.

Türkiye’nin resmi ajansı Anadolu Ajansı’nın haberine göre Tuğamiral Aktürk şöyle dedi:

“Örgüt üçüncü tarafların verdiği cesaret ve destekle kendini meşrulaştırmaya çalışmaktadır. Sözde seçim çalışmaları Suriye’nin toprak bütünlüğü açısından kabul edilemez bir durum olduğu gibi bölgede huzurun ve barışın sürdürülebilmesi açısından olumsuz etkiler doğurabilecek potansiyele de sahiptir. Dün MGK bildirisinde ifade edildiği gibi Irak ve Suriye’de gasbettiği toprakları terör yuvası haline getiren PKK/KCK-PYD/YPG’nin ve ona sağlanan desteğin bölgemizdeki tüm unsurlarıyla birlikte bertaraf edileceğini, milli güvenliğimiz ve komşularımızın toprak bütünlüğü hilafına herhangi bir oldubittiye fırsat verilmeyeceğini bir kez daha vurguluyoruz.”

İlginizi Çekebilir

Hindistan, Rudram-2 anti-radyasyon füzesini test etti
1 Mayıs’ta tutuklanan 42 kişi hakkında 567 yıl hapis cezası istendi

Öne Çıkanlar