Ümit Özdağ’ın ardından Suriye’ye girmek isteyen Zafer Partili 3 isme de izin verilmedi

GündemPolitika

Suriye’ye girmek isteyen Zafer Partisi heyeti, kapıdan geri çevrildi. Zafer Partisi heyetinden yalnızca bir kişinin ülkeye girmesine izin verildi.

Suriye’ye gitmek isteyen Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın vizesinin iptal edilmesinin ardından, ülkeye giriş yapmak isteyen Zafer Partisi heyetinden yalnızca 1 kişi Suriye’ye alındı.

Heyet dün akşam Suriye sınırına giderken, yalnızca bir kişinin ülkeye girişine izin verildi.

Konuya ilişkin Halktv’ye konuşan Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcısı Şükrü Sina Gürel, “Bizim heyetimiz en sonunda 3 kişiye indi. Fikret Bayır ve Nezih Karaman ile birlikte dün akşam Suriye sınırına geldik. Nezih Karaman’ın pasaportu normal olduğu için onu Suriye’ye kabul ettiler. Ama benimki diplomatik pasaport, Fikret Bayır’ın yeşil pasaport olduğu için girişimizi kabul etmediler. Halbuki ben 2016’da Suriye’ye Yurt Gazetesi adına geldiğimde diplomatik pasaportum sorun yaratmamıştı. Ben de başka belgeyle geçmeyi reddettim. Şimdi Beyrut’tayız. Genel Başkan Yardımcısı Nezih Karaman Suriye’ye geçti. Gerekli görüntüleri paylaşacak. Amacımız Suriye’de artık savaşın bittiğini elimizle göstermekti. Bu amaç gerçekleşecek” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Bold Haber

İlginizi Çekebilir

Almanya’da AfD’nin gençlik örgütü, Brandenburg eyalet iç istihbaratı tarafından “aşırı sağcı” yapılar kategorisine dahil edildi
30 yıllık tutuklu Ali Şen’in infazı yakıldı

Öne Çıkanlar