Urfa: Hilvan’da seçimi DEM Parti kazandı

GündemPolitika
Resmi olmayan sonuçlara göre Urfa’nın Hilvan Belediyesi seçimini DEM Parti kazandı. DEM Parti seçimde 10 bin 730 oy aldı.  AKP ise 7 bin 420 oy aldı.
DEM Parti İlçe Örgütü önünde binlerce kişi toplantı.
Burada açıklamalarda bulunan DEM Parti Riha Milletvekili Ömer Öcalan, “Halk bir kez daha ‘biz buradayız’ dedi. Bizler yüzlerce yıldır bu topraklarda yaşayan, tarihine sahip çıkan ve hep birlikte yaşamayı seçen bir halkız. Hilvan halkı 31 Mart’ta çok büyük bir haksızlıkla karşı karşıya kaldı. Ancak buna karşı metanetini korudu, adaleti aradı. Biz dik duruşluyuz. Bundan sonra da böyle yapacağız. Hilvan’da birlik ruhuyla yol yürüyeceğiz. Bizler halkımızın üzülmesini istemiyoruz” diye konuştu.
‘TERK ETMEYELİM’
“DEM Parti’nin belediyeleri herkese açık olacak” diyen Öcalan, şunları söyledi: “Bugün kutlama yapmayacağız. Burada bir olay yaşandı ve 2 insanımız yaşamını yitirdi. O aile bizim ailemizdir. Fedakar bir ailemizdir. Onlara buradan yeniden başsağlığı diliyoruz. Acıları acılarımızdır. Kurdistan ve Türkiye halklarının gözü kulağı burada, Hilvan’daydı. Savaşçıların, devrimcilerin memleketleri nasıl bir rol oynayacak diye buraya bakıyorlardı. Müşahitlerimiz hala Hilvan adliyesinde çünkü bu partinin yalan dolanları bitmiyor. O yüzden resmi rakamlar ilan edilmeden burayı terk etmiyoruz. Çünkü bugün bir tarihe imza attınız. Buna sonuna kadar sahip çıkacağız” şeklinde konuştu.
/Mezopotamya Ajansı/

İlginizi Çekebilir

Çin’in uzay aracı Ay’ın karanlık yüzüne indi
Borell: Ukrayna Barış Zirvesi’ne geniş katılım sağlanmalı

Öne Çıkanlar