Urfa’da gönderildiği medresenin yakınlarındaki ahırda ölü bulunan 12 yaşındaki Abdulbaki Dadak’ın babası şikayetçi olmayacaklarını açıkladı

Urfa’da kaçak bir medreseye gönderilen ve medresenin yanındaki ahırda asılı halde bulunan 12 yaşındaki Abdülbaki Dadak’ın babası Abdullah Dadak, şikayetçi olmayacaklarını söyledi.

10Haber’den Hazar Dost’a konuşan Abdullah Dadak, acılı olduklarını belirterek “Konuşulacak bir şey yok. Taziyemiz var. Bizi arayıp rahatsız etmeyin” dedi. Dadak, şikâyetçi olmayacaklarını söyleyerek, “Şikayetçi olunacak bir şey yok” ifadelerini kullandı.

Ne olmuştu? 

Urfa’nın Ceylanpınar ilçesinde yaşayan Abdulbaki Dakak, bir yıl önce ailesi tarafından Eyyübiye ilçesine bağlı Beşat Köyü’ndeki yatılı Kuran kursuna gönderildi. Kursun, Diyanet İşleri Başkanlığı’na kayıtlı olarak faaliyeti bulunmadığı ve resmiyeti olmadığı belirtildi. Bir yıldır burada eğitimini sürdüren çocuk, geçen hafta evine döndü. Dakak, Kuran kursuna gitmek istemediğini söyledi. Ancak aile kabul etmedi. Pazartesi tekrardan Kuran kursuna giden çocuk ortadan kayboldu. Abdulbaki çevre köylere de bilgi verilerek her yerde arandı, ancak ulaşılamadı. 5 gündür kayıp olan Abdulbaki’nin cansız bedeni önceki gün gönderildiği Kuran kursunun yanındaki ahırda asılı halde bulundu. Dakak’ın cenazesi Ceylanpınar’da toprağa verilirken jandarma olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı. Şanlıurfa Valiliği’nden yapılan açıklamada Dakak’ın “kendisini asmak suretiyle” intihar ettiği ifade edildi.

Kaynak: 10Haber

İlginizi Çekebilir

Schengen vizesi için yapılan başvurulara ret oranındaki artış dikkat çekiyor: Türklere en çok olumsuz yanıt veren ülkeler listesi belli oldu
HDP: Asgari ücret en az net 16 bin 250 lira olmalıdır

Öne Çıkanlar