Van AKP adayı Abdulahat Arvas: Mazbata aldığım iddiası doğru değildir

GündemPolitika

DEM Parti, Van Büyükşehir Belediye Eşbaşkan adayı Abdullah Zeydan’ın memnu hakkının yapılan itiraz üzerine geri alınması ve İl Seçim Kurulu’nun mazbatayı ikinci olan AK Parti adayı Abdulahat Arvas’a vermesi kararı sonrası Arvas açıklama yaptı.

Yazılı açıklama yapan Arvas, “Yüksek Seçim Kurulu itirazı değerlendirerek, mazbatanın DEM Parti adayına verilmesine hükmetmiştir. Kararı saygı ile karşılıyor, memleketimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Arvas’ın açıklaması şöyle:

“Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri nedeniyle 01 Nisan 2024 tarihinden bu yana yaşanan süreçte, kamuoyunda oluşturulan haksız dezenformasyon ile şahsım, ailem ve partim yıpratılmak istenmiştir. Konu ile ilgili hukuk süreç sabır ve metanetle takip edilmiş ve sonuçlanması beklenmiştir. Her şeyden önce bir hususu kamuoyu ile samimiyetle paylaşmak istiyorum.

Seçimlerden sonra mazbata aldığım hiçbir suretle doğru değildir. Seçim çalışmalarımız kapsamında da ifade ettiğim gibi, tek amacımızın kazanmak olduğunu, kayyum olmak gibi bir düşüncemin olmadığını açıkça beyan etmiştim. Bu süreçte şahsım, ailem ve AK Parti mensuplarımıza günlerdir yapılan hakaret ve tehditler kabul edilebilir değildir.”

 

/rûdaw/

İlginizi Çekebilir

Spiegel: Bulgaristan’da Hamas’ın silah deposu bulundu
Kadir İnanır’ın taburcu olduğu iddia edilmişti: Jülide Kural’dan yeni açıklama

Öne Çıkanlar