Van: Büyükşehir Belediyesi’nin Rastak konserine valilik izin vermedi

🔴 Van Büyükşehir Belediyesi, Rastak Grubunun katılımıyla gerçekleştirilecekleri konsere Van Valiliği tarafından izin verilmediğini duyurdu…

Van Belediyesi, Kültür ve Turizm Bakanlığınca kentte yapılan “Kültür Yolu Festivali” gerekçe gösterilerek valilik tarafından konserin yasaklandığını açıkladı.

Valilikten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Daha önce duyurusunu yaptığımız üzere Van Büyükşehir Belediyesi’nin organizasyonuyla İran Kürtlerinin (Rojhilat) sevilen müzik gruplarından biri olan Rastak’ın konser düzenleyeceği bilgisini paylaşmıştık. Hazırlıkları yapılan konser etkinliği geçtiğimiz hafta Valiliğin, “Kültür Yolu festivali süresince, başka bir organizasyona izin verilmeyeceği” şeklindeki gerekçeyle belirlenen tarihte yapılmasına izin verilmemiştir.

Konser tarihinde revizyon yapabileceğimiz hesabıyla bugüne kadar konserin iptal edildiğine dair bir açıklama yapmadık. Ancak adı geçen müzik grubunun organizasyon şirketiyle yaptığımız görüşme ve istişareler sonucu iptal edilen tarih dışında grubun uygun bir zamanının olmadığının tespitiyle konserimiz maalesef iptal edilmiştir.

Yaşanan bu iptal nedeniyle tüm Van halkından özür diliyor, Büyükşehir Belediyesi olarak bunun telafisi için daha iyi organizasyonlarla sizlerle olacağımız sözünü veriyoruz.”

/rd/

İlginizi Çekebilir

7 çocuğu zihinsel engelli olan Şırnaklı aileden yardım çağrısı
Suudi Arabistan Türkiye ile savunma iş birliği yapacak

Öne Çıkanlar