28 ilde ‘mahrem imam’ operasyonu: 44 gözaltı

GenelGündem

 Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, Emniyet Genel Müdürlüğü içinde yürütülen ”FETÖ soruşturması” kapsamında 44 kişi gözaltına alındı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamaya göre, ”Terör Suçları Soruşturma Bürosu tarafından yürütülen soruşturmalarda; mahrem imam olarak görevlendirilen” 46 şüpheli tespit edildi.

Halen çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarında aktif olarak çalıştıkları öne sürülen söz konusu 46 kişinin gözaltına alınması için Ankara merkezli 28 ilde eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Operasyonlarda 44 şüpheli gözaltına alındı. Soruşturmalara çok yönlü olarak devam ediliyor.

Başsavcılıktan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Ankara Cumhuriyet Başsavcılığımız Terör Suçları Soruşturma Bürosunca yürütülen soruşturmalar kapsamında; FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün Emniyet Genel Müdürlüğünü hedef alarak içerisinde yuvalanma, eleman kazanma, Emniyet personelini örgütün kendi içerisinde oluşturduğu sisteme göre kodlama ve kazanılan elemanların örgütsel bağlılık durumlarını takip ederek kaydetme faaliyetleri doğrultusunda, örgüt tarafından ‘mahrem imam’ olarak görevlendirilen, halen çeşitli kamu kurum veya kuruluşlarında aktif olarak çalıştıkları anlaşılan (46) ‘Emniyet Mahrem Sorumlusu’ şüphelinin, Ankara merkezli 28 ilde, 21.05.2024 tarihinden itibaren eş zamanlı olarak gözaltına alınmalarına karar verilmiştir. Halen 44 şüpheli yakalanarak gözaltına alınmıştır. Soruşturmaya çok yönlü olarak devam edilmektedir.”

 

/rd/

İlginizi Çekebilir

İstanbul’da 1 Mayıs gerekçesiyle çok sayıda kişi gözaltına alındı
FKÖ Genel Sekreteri ile Jake Sullivan Gazze’de ateşkesi görüştü

Öne Çıkanlar