İstanbul’da 1 Mayıs gerekçesiyle çok sayıda kişi gözaltına alındı

GenelGündem

 1 mayıs kutlamalarına katıldıkları gerekçesiyle İstanbul’da yapılan ev baskınlarında çok sayıda kişi gözaltına alındı. Çağdaş Hukukçular Derneği yaptığı açıklamada, “Şu ana kadar toplam 15 kişinin gözaltına alındığı bilgisini edindik” dedi.

Artı Gerçek’te yer alan habere göre  İstanbul’da bu sabah yeniden 1 Mayıs’a ilişkin ev baskınları gerçekleşti. 

Çağdaş Hukukçular Derneği sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada  14 kişinin gözaltına alındığı açıkladı. Devrimci Gençlik Dernekleri, Halk-Der, Kaldıraç Hareketi, TİP ve SMF de baskınların gerçekleştiğini duyurdu.

ÇHD paylaşımda şu ifadeler kullanıldı:

“2024 1 Mayıs direnişi dosyasından İstanbul’da bu sabah yine ev baskınları yapıldı. Şu ana kadar 8 kişinin gözaltına alındığı bilgisini aldık. Gözaltıların takibi için Vatan Emniyet’e geçeceğiz. Şu ana kadar toplam 15 kişinin gözaltına alındığı bilgisini edindik.”

Ayrıca Türkiye İşçi Partisi ‘’X’’ hesabı üzerinden yaptığı açıklamada ‘’çok sayıda yoldaşımız gözaltında’’ diyerek ifadeler kullanıldı:

“1 Mayıs’ta Taksim’e yürümek isteyen 2 parti üyemiz, Devrimci Gençlik Dernekleri, Halk-Der, Kaldıraç, SEP ve SMF’li arkadaşlarımızla beraber çok sayıda yoldaşımız sabah ev baskınlarıyla gözaltına alındı. Taksim meydanını kazanacağız, arkadaşlarımızı geri alacağız!”

İlginizi Çekebilir

Refah sınır kapısı kapalı, yardımlar Mısır’da ‘yığılmış’ durumda 
28 ilde ‘mahrem imam’ operasyonu: 44 gözaltı

Öne Çıkanlar