Eşbaşkanlar ile beraberindeki heyet, Mêrdîn Büyükşehir Belediyesi’nde eşbaşkanlar Devrim Demir ile Ahmet Türk, ilçe belediye eşbaşkanları, belediye meclis üyeleri, DEM Parti il ve ilçe örgütleri tarafından karşılandı.

‘Halkımızın bizden beklentileri kesinlikle hizmettir’

Ziyarette konuşan DEM Parti Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları, Mêrdîn’de güzel bir başarı elde edildiğini aktararak, “Bu kadim şehre her gelişimizde buradaki duygumuz düşüncemiz bambaşka oluyor gerçekten. Mardin çok özel bir kent, çok özel bir şehir ve partimizin düşüncesiyle buradaki halkların, farklılıkların ortak yaşamı inşa etme konusundaki partimizin paradigmasına çok uyan bir şehir. Bahsedilen zorlukları biliyoruz. Her yeri borç bataklığına sürükleyerek gitti kayyum. Kayyumların olmadığı yerde de ne yazık ki yine AKP belediyeleri böyle yapmış yani. Belediyeleri soyup soğana çevirmişler. Fakat en nihayetinde halkımızın bizden beklentileri kesinlikle hizmettir. Bu hizmet kent hizmetidir. Bu konuda da çok deneyim ve birikim de var. Ben inanıyorum bu koşullarda da bizler yoktan var ederek, kaynaklarımızı üreterek, halkımıza layık bir biçimde, halkımızın bize layık gördüğü bu konumu çok güçlü bir şekilde cevap vereceğimizi biliyorum. Başarılar, kolaylıklar diliyorum. İşiniz zor, kolay değil ama zoru başaracağız” dedi.

‘Belediyeyi borç bataklığına sürüklemişler’

Ardından konuşan DEM Parti Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan ise belediye eşbaşkanlarını kutlayarak, “Anormal bir seçim süreci yaşadık. Mardin Belediyesi’nin çok büyük sorunları olduğunu biliyoruz. Belediyeyi borç bataklığına sürüklemişler. Bu süreci atlatacağız. Bu sorunların üstesinden geleceğiz. Halkımıza çok iyi hizmet vereceğiz. Sizlere ve diğer arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. İnşallah Mardin halkı için çok iyi hizmet veririz. Tüm halkımıza hayırlı olsun” diye konuştu.

Ardından eş genel başkanlar beraberlerindeki heyetle birlikte Paskalya Bayramı dolayısıyla Kırklar Kilisesi’ne ziyarette bulundu.

Paskalya kutlandı

Kilisede Metropolit Mor Filoksinos Saliba Özmen tarafından karşılanan heyet, Paskalya Bayramı’nı kutladı. Ziyarette günün anlam ve önemine işaret eden Metropolit Mor Filoksinos Saliba Özmen, “Bütün insanlar değerlidir ve bütün insanlar kardeştir. İnsanlığı korumak için birbirimize ihtiyacımız var. Birbirimizin elini tutmamız ve birbirimize yardımcı olmamız lazım. Dünya hepimizin. Cennet de cehennem de insanın kalbindedir. İnsan iyiyse, güzelse cenneti yaşıyordur. Tersi de söz konusu. İnsanın özünde iyilik ve güzellik var. İnsan güçlü bir varlıktır. İradesi ile özünde kalabilir” diyerek heyeti selamladı.

‘Temel istediğimiz şey barıştır’

Ardından konuşan Tülay Hatimoğulları, tüm Hristiyan aleminin Paskalya Bayramı’nı kutladı. Bugün Mêrdîn’de olmanın anlamlı olduğunu ifade eden Tülay, Mêrdîn’in kozmopolit yapısına işaret etti. Tülay, “Paskalya Bayramı’nın bu kardeşliği pekiştirmesine katkı sunmasını diliyoruz. Bölgemizde savaş ve çatışma bitmiyor. Bu nedenle temel istediğimiz şey barıştır. İnancımızı ve ibadetimizi özgür yaşayabileceğimiz bir coğrafya inşa edebiliriz. Biz DEM Parti olarak bu coğrafyanın, bu toprakların barışa kavuşması için çabalıyoruz” şeklinde konuştu.

‘Her kimlik özgürce yaşamalıdır’

Tuncer Bakırhan da Paskalya Bayramı’nı kutlayarak, “Her kimlik özgürce yaşamalıdır. Bu topraklarda özgürce yaşayacağımız günlerin uzak olmadığını biliyorum” dedi.

Ziyaret, bayramın kutlanmasının ardından sona e

Jinnews Haber