Van Büyükşehir Belediyesi: Halk buluşması hafta bir Çarşamba günü yapılacak

GündemPolitika

Van Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Neslihan Şedal ile Abdullah Zeydan yaptıkları ortak açıklamada, ‘daha aktif çalışma zamanı’ için halk ziyaretlerinin belli bir periyoda bağlandığını ve hafta bir Çarşamba günleri yapılacağını duyurdu.

Belediyenin sosyal medya hesabından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada şöyle denildi:

 ”31 Mart yerel seçimlerinde Van halkının büyük teveccühü ile halkın olan belediyeleri yeniden halkımızla birlikte yönetmek için göreve talip olduk. Van’da halkın iradesini gaspetmeye dönük girişimler, yine siz değerli Van halkı tarafından boşa çıkarıldı ve 5 Nisan itibariyle belediyenin yeni yönetimi olarak göreve başladık. Aradan geçen bir aylık süreçte hızlı bir şekilde ‘daha iyi nasıl yönetebiliriz’ perspektifiyle çalışmalarımıza başladık. Bu bir aylık süre boyunca yurttaşlar, kurum ve kuruluşlar ile siyasi çevrelerin yoğun katılımıyla gerçekleşen ziyaretleri kabul ettik.

Ancak, artık daha aktif çalışma zamanı diyoruz ve çalışmalarımızı en iyi performansla yürütmek için kolları sıvıyoruz. Bunun için şu ana kadar neredeyse her gün gerçekleşen halk ziyaretlerini belli bir periyoda kavuşturma gerekliliği hasıl olmuştur. Bu nedenle 6 Mayıs’tan itibarin halk ziyaretlerini haftada bir gün olmak üzere, her hafta Çarşamba günü olacak şekilde gerçekleştirmeyi kararlaştırdık. Elbette siz değerli halkımızla her fırsatta buluşmaya devam edeceğiz. Bundan sonra siz değil, bizler size geleceğiz ve sorunları, sıkıntıları yerinde tespit edip, çözüm önerilerini birlikte tartışarak, çalışmalarımıza bu şekilde yön vermeye çalışacağız. Bu kararımızı anlayışla karşılayacağınızı umuyor, tüm Van halkını sevgi ve saygıyla selamlıyoruz…”

İlginizi Çekebilir

Hiranur davasında sanıklar yarın yeniden hâkim karşısına çıkacaklar
DEM Parti Eş Genel Başkanları Mardin’de: Her kimlik özgürce yaşamalıdır

Öne Çıkanlar