Ankara’da ‘dış güçler seçime müdahale etti’ itirazı 

GenelGündem

Ankara’da bağımsız aday olan ve sadece 224 oy alan Lokman Cengiz YSK’ye itiraz başvurusu yaptı. Cengiz isiminin küçük harflerle yazıldığını  bu nedenle seçimi kaybettiğini belirterek “Amerikan dış güçleri tarafından ele geçirilmeye çalışıldım” dedi. 

Artı Gerçek sitesinde yer alan haber göre Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına da suç duyurusunda bulunan Cengiz, dilekçesinde; “Ülkemi Amerika’ya karşı korudum ve savundum. Amerikan dış güçleri tarafından ele geçirilmeye çalışıldım. Bu sebeple de yapılan seçimlerde usulsüzlük bulunmaktadır, belediye başkanlığı benim hakkımdır” dedi.

Cengiz seçimde aldığı sonuçlarda ‘dış güçlerin’’ etkisi olduğunu belirterek şikayet dilekçesinde şu görüşler eyer verdi:

“Oy oranım yüksek olmasına rağmen pusulada ismim çok küçük bir şekilde yazılarak oy almam engellenmiştir. Karşıma Mansur Yavaş’ın çıkması adil değildir. Ülkem için sonuna kadar mücadele ettim. Ülkemi Amerika’ya karşı korudum ve savundum. Amerikan dış güçleri tarafından ele geçirilmeye çalışıldım. Bu sebeple de yapılan seçimlerde usulsüzlük bulunmaktadır, belediye başkanlığı benim hakkımdır.”

Ve bu dilekçe ile Güldür Güldür ‘’dış güçler’’ skeci de gerçek olmuş oldu.  Bu sekeçte eşini aldatan bir erkek Pandemi dolayısıyla ‘’dış güçlerin’’ kendisini ele geçirdiğini bu nedenle ‘’ihanet ettiğini’’ iddia ediyordu.

 

 

İlginizi Çekebilir

Trump kendini yine Mandela’ya benzetti
Polonya yerel seçimlerde sandık başında

Öne Çıkanlar