Demirtaş: Seçim değil, büyük bir operasyon yapıldı; asla teslim olmak yok

GündemPolitika

Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla seçim sonuçlarını değerlendirdi. “Seçim değil, büyük bir operasyon yapıldı” diyen Demirtaş, “Asla teslim olmak yok. Mücadeleye devam” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci turunda kesin olmayan sonuçlara göre Cumhur İttifakı’nın adayı AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 3. dönemde de Türkiye’nin cumhurbaşkanı olmaya devam edecek.

Erdoğan’ın rakibi Millet İttifakı’nın adayı CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, yüzde 47,91 oyda kaldı.

Demirtaş, seçim sonuçlarını Twitter hesabından şu sözlerle değerlendirdi:

“Oy vermek için sandığa giden, çok istese bile gidemeyen, oyları korumak için direnen, emek veren herkese çok teşekkür ediyorum.

Devleti ele geçirmiş olan devasa bir operasyon gücüne karşı ilkeli, ahlaklı bir seçim çalışmasıyla bu oy oranına ulaşmak bile mucize sayılır.

Aslında bir seçim değil, büyük bir operasyon yapıldı. Seçim süreci çok büyük eşitsizlikler, baskılar, inanılmaz yalanlar, iftiralar ve karalamalarla geçti.

Bunlara rağmen halk değişimi kesinlikle onayladı ama tüm süreç manipüle edildi. Yenilmedik. Yenilmediğimiz için de sakın kimse umutsuz olmasın. Asla teslim olmak yok. Mücadeleye devam, devam, devam…”

 

/T24/

İlginizi Çekebilir

Yüksek Seçim Kurulu: İkinci turda Erdoğan cumhurbaşkanı olarak seçilmiştir
Akşener: Bize düşen milletin mesajını doğru anlamak ve gereğini yapmaktır

Öne Çıkanlar