Akşener: Bize düşen milletin mesajını doğru anlamak ve gereğini yapmaktır

GündemPolitika

Akşener, partisinin genel merkezindeki açıklamasında şunları söyledi:

* Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunu bugün tamamladık. Sandıklarda görev yapan tüm müşahitlerimize, okul ve sandık görevlilerimize, avukatlarımıza, her yaştan tüm vatandaşlarımıza yürekten teşekkür ediyorum. Gençlere ve kadınlara ayrıca teşekkür ediyorum.

* Tüm provokasyonlara rağmen milletimiz büyük bir olgunluk içinde demokratik hakkını kullandı. Allah her bir vatandaşımızdan razı olsun. Ülkemizdeki seçim gündemi ülkeyi çok yordu. Birikmiş birçok sorunumuz var. Bunların başında da ekonomi geliyor. Artık bu sorunlara eğilme ve çözüm üretme zamanı geldi. Biz de milletimizin bize verdiği muhalefet görevini yürüteceğiz.

* Her şeyden önce şunu söylemek isterim ki, seçmen bizim için en halis ölçüttür. Millet iradesinin üstünde hiçbir irade yoktur. Bize düşen mesajı anlamak, anladıktan sonra da gereğini yapmaktır. Milletimizin hiçbir mensubu seçim sonucu üzerinden bir umutsuzluğa kapılmasın. Şunu asla unutmayın ki biz hala buradayız

* Bir irade ortaya konduğunda niye ona oy verdin hakkı hiç kimsede olamaz. Biz ilk günden beri milletimizin sesini dinledik. Milletimizin istekleri dışında hiçbir hırsın bulunmasına müsaade etmedik ve o sebeple de zaman zaman, ağır eleştirilere maruz kaldık. Pek çok bedel ödedik. Bugünden sonra da milletimizin taleplerini dinleyeceğiz. Şunu asla unutmayın ki, biz hala buradayız. İYİ Parti ve İYİ Parti’nin mensupları burada, Meclis’te, Türkiye’de.

* Kesin olmayan sonuçlara göre yeniden Cumhurbaşkanı seçilen Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı tebrik ediyorum. Sayın Erdoğan’ın da sonuçlardan çıkarması gereken büyük dersler olduğunu hatırlatmak isterim. Umarım bu son döneminde bütün milletin cumhurbaşkanı olduğunu hatırlar.

Milletimiz bu seçimlerde söyleyeceğini söyledi. Bize düşen bu mesajı anlamak, anladıktan sonra gereğini yapmaktır. İyi Parti olarak bunu hakkıyla yapacağız. 

Milletimizin hiçbir mensubu seçim sonuçları üzerinden bir umutsuzluğa kapılmasın. Bir yenilmişlik hissiyle karamsarlık hissetmesin. Demokrasiye inanıyorsak, seçimlerin en temel gösterge olduğunu da unutmamalıyız.”

 

/Kısa Dalga/

İlginizi Çekebilir

Demirtaş: Seçim değil, büyük bir operasyon yapıldı; asla teslim olmak yok
Kılıçdaroğlu: Yürüyüşümüz sürüyor, mücadeleye devam edeceğim

Öne Çıkanlar