Kılıçdaroğlu: Yürüyüşümüz sürüyor, mücadeleye devam edeceğim

GündemPolitika

Türkiye sonuçların netleşmesini beklerken; Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu CHP Genel Merkezi’nde açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları şöyle:

*Sevgili halkım hakkınızın yenmesine müsaade edemezdim, etmedim. Göz yumamazdım, yummadım. Eziyetlere susup dilsiz şeytan olamazdım, olmadım.

*Evlatlarımız işsiz, güçsüz hayatlara tutunmaya çalışırken onların sizin hakkınızı yemesine müsaade edemezdim, etmedim.

*Hakkari’den Edirne’ye hepimiz bir aileyiz. Her gün her şeye zam gelirken halkımın belinin bükülmesine gönlüm razı gelemezdi, gelmedi.

*Bu toprakların bir insanı olarak hakkınız, hukukunuz için kimse sizi üzmesin diye, huzur içinde mücadele verdim, vermeye de devam edeceğim.

*Son yılların en adil olmayan seçimini yaşadık. Benim asıl üzüntüm ülkeyi bekleyen çok daha büyük sıkıntılardır. Bana oy veren 25 milyon vatandaşımızı dimdik ayakta görmek istiyorum. Yürüyüşümüz sürüyor, buradayız.

Demokrasi mücadelemizin gerçek kahramanı kadınlar ve gençlerdir. Onları selamlıyorum. Bu seçimde halkın otoriter bir rejimi değiştirme iradesi net şekilde ortaya çıkmıştır. Millet İttifakı tüm cephelerde mücadelesini vermektedir. Bu vatan için ne yapsak azdır. Benim asıl üzüntü sebebim: ülkeyi bekleyen sıkıntılardır. Bu sıkıntılar karşısında da ilk biz duracağız. Şu andan itibaren bana oy verin herkesi dimdik ayakta görmek istiyorum. Ayakta ve buradayız. “

 

/Gerçek Gündem/

Etiketler: Öne çıkanlar

İlginizi Çekebilir

Akşener: Bize düşen milletin mesajını doğru anlamak ve gereğini yapmaktır
Davutoğlu: Kesin sonuçlar açıklandıktan sonra, kapsamlı değerlendirme yapacağım

Öne Çıkanlar