Şenyaşar: Bakanlığın kapıları kapalı; adalet içeride can çekişiyor

Adalet Bakanlığı’nın kapıları 111 gündür kendisine kapalı olan Emine Şenyaşar, “Adalet içeride can çekişiyor” diyerek bir kez daha adalet talep etti. 

Urfa’nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018’de AKP eski milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar’ın Riha’dan Ankara Adalet Bakanlığı önüne taşıdığı Adalet Nöbeti 111’inci gününde. 

 Saldırıdan sağ kurtulan oğlu Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Riha Milletvekili Ferit Şenyaşar ile bakanlık önüne gelen Emine Şenyaşar, “111 gündür Adalet Bakanlığı kapısı kapalı adalet içeride can çekişiyor” ve “Dün adalet için buradaydım bugün de buradayım. Öbür gün borcum olsun yaşarsam mutlaka geleceğim. Ta ki adalet gelene kadar” yazılı pankartlarını da yanında taşıdı.

 İSTANBUL’DAN ŞENYAŞAR İÇİN GELDİ 

Yazar Çayan Okuduci de Şenyaşar için İstanbul’dan gelerek Adalet Bakanlığı önündeki eylemine destek oldu. 

 ÇAKIR’IN EYLEMİ 32’NCİ GÜNÜNDE 

 Emine Şenyaşar’dan etkilenerek 15 Temmuz 2016’da yaşanan darbe girişimi sonrasında tutuklanan oğlu için Adalet Bakanlığı önüne gelen Sevinç Çakır da oturma eylemini 32’nci gününde “15 Temmuz’u kim yaptıysa müebbetti o yatsın, oğluma özgürlük istiyorum” pankartıyla sürdürdü.

/Mezopotamya Ajansı/

 

İlginizi Çekebilir

Birleşmiş Milletler personelinin korunmasına ilişkin karar kabul edildi
‘Super Size Me’ yönetmeni Morgan Spurlock 53 yaşında öldü

Öne Çıkanlar