Erdoğan Bağdat’tan sonra Erbil’e de gidecek

GündemPolitika

22 Nisan’da Bağdat’a gidecek ola n Erdoğan’ın Irak ziyaretinde su, ticaret ve güvenlik konularının ele alınacağını bildirdi

Irak’ta yayın yapan Rabia kanalı, Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 22 Nisan’da yapması beklenen Irak ziyaretine ilişkin bilgiler paylaştı.

Rojnews’in haberine göre Erdoğan’ın Iraklı yetkililerle yapacağı görüşmelerde su, Türkiye’ye doğalgaz ve petrol ihracatı ile güvenlik konularının ele alınacağı belirtildi.

Erdoğan’ın Bağdat’ta yapacağı görüşmelerin ardından Hewlêr’e gideceği de bildirildi.

Konuyla ilgili olarak Erdoğan dün kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada Bağdat ve Erbil ziyaretiyle ilgili şunları söyledi:

“Bu ziyaretle birlikte Türkiye ve Irak olarak münasebetlerimizi farklı bir zemine oturtacağız. Ziyaretimizin gündem başlıklarının en önemlilerinden biri de su meselesi.

Su konusunda bizden bazı talepleri oldu, bu konuları çalışıyoruz. Bu konuyu onlarla çözmenin gayreti içinde olacağız. Onlar da zaten bu işi çözelim istiyorlar.

Adımlarımızı bu istikamette atacağız. Bir de Türkiye’ye doğalgaz ve petrol akışı konuları var onları da ele almanın gayreti içerisinde olacağız.

Bağdat ziyaretimizin ardından dönüşte Erbil’e de bir ziyaret yapabiliriz, oradaki yetkililerle de görüşmeler yapabiliriz. Arkadaşlarımız bu konu ile ilgili çalışmalarını sürdürüyor…”

İlginizi Çekebilir

Amerika: 9 Google çalışanı gözaltına alındı
DEM Parti Diyadin İlçe Eşbaşkanı Karatay gözaltına alındı

Öne Çıkanlar