Erdoğan: Hamas’ın ateşkesi kabul etmesinden memnuniyet duyduk

GündemPolitika

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hamas’ın Katar ve Mısır’a Gazze Şeridi’nde ateşkes anlaşmasına ilişkin önerilerini onayladığını bildirmesiyle ilgili, “Bizim telkinlerimizle Hamas’ın ateşkesi kabul ettiğini açıklamasından memnuniyet duyduk. Şimdi aynı adım İsrail tarafından da atılmalıdır. Tüm Batılı aktörleri İsrail yönetimine baskı yapmaya çağırıyorum.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki Kabine Toplantısı’nın ardından açıklamalarda bulunuyor.

Erdoğan, “Bu sabah milli savaş uçağımız KAAN ikinci defa gökyüzüyle buluştu. Yılbaşından beri iki kez milletimizin göğsünü kabartan TUSAŞ’ı ve SSB’yi tebrik ediyorum.” dedi.

Erdoğan, “Nefret suçları ile mücadele noktasında bundan sonra daha kararlı, cezai açıdan daha caydırıcı adımlar atacağız.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, şöyle devam etti:

“Türkiye’ye döviz getiren turisti, Türk ekonomisine katkı veren herkesi düşmanlaştıran güruh, ülkemiz düşmanları tarafından maşa olarak kullanılmaktadır. Nefret suçu işleyen, Türkiye’nin çıkarlarına zarar veren, ekonomimizin lokomotifi olan turizmi baltalayan faşist çapulculara asla müsaade etmeyeceğiz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Suriye’de, müttefiklerimizce verilip tutulmayan sözler nedeniyle yarım kalan işimizi, vakti ve saati geldiğinde mutlaka tamamlayacağız. Irak ve Suriye operasyonlarımız neticesinde manevra alanı iyice daralan bölücü örgüte neşteri önümüzdeki süreçte vuracağız.” diye konuştu.

“Hamas’ın ateşkesi kabul ettiğini açıklamasından memnuniyet duyduk”

 Erdoğan, Hamas’ın Katar ve Mısır’a Gazze Şeridi’nde ateşkes anlaşmasına ilişkin önerilerini onayladığını bildirmesiyle ilgili, “Bizim telkinlerimizle Hamas’ın ateşkesi kabul ettiğini açıklamasından memnuniyet duyduk. Şimdi aynı adım İsrail tarafından da atılmalıdır. Tüm Batılı aktörleri İsrail yönetimine baskı yapmaya çağırıyorum.” dedi.

 

/Ajans/

İlginizi Çekebilir

Rusya: İngiltere’ye ait hedefleri vurabiliriz
Mardin’de Kürt siyasetçilere ceza yağdı

Öne Çıkanlar