Feridun Yazar, ölümünün 8’inci yıl dönümünde mezarı başında anıldı

GenelGündem

Halkın Emek Partisi (HEP) kurucu üyesi ve bir dönem genel başkanlığını yapan Kürt siyasetçi Feridun Yazar, ölümünün 8’inci yıldönümünde sevenleri ve yol arkadaşları tarafından mezarı başında anıldı.

Karaköprü ilçesine bağlı kırsal Ordek Mahallesi’ndeki mezarlıkta yapılan anmaya, Yazar’ın ailesinin yanı sıra Hewag (Bozova) Belediyesi Eşbaşkanları İsmail Yıldız, Aygül Kapıkayalı, Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti), Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) yöneticileri, Riha Emek ve Demokrasi Platformu birleşenleri ve çok sayıda kişi katıldı. 

Saygı duruşunun ardından anmada konuşan DEM Parti İl Eşbaşkanı Bekir Karakeçili, Yazar’ın mücadelesine değinerek, “Büyük bir direniş mirası bıraktı. Bu mirasa sahip çıkacağız. Devrettiği bayrağı zafere kadar taşıyacağız” dedi. 

 ‘AÇTIKLARI YOLDA YÜRÜYORUZ’ 

 Yazar’ın kızı Ceylanpınar Belediyesi Eşbaşkanı Rahşan Yazar da, babasının ve arkadaşlarının açtığı yolda yürüdüklerini söyledi. Yazar, “Bu yolda yürümek onur verici. Babamın kurucusu olduğu HEP’in geleneğini sürdüren DEM Parti’den belediye eşbaşkanı olmak benim için onur verici. Onlara layık olmaya çalışıyoruz. En büyük gayemiz bu” diye belirtti. 

Konuşmaların ardından mezara çiçekler bırakıldı. Daha sonra Yazar’ın aynı mahallede bulunan aile evi ziyaret edildi. 

/Mezopotamya Ajansı/

İlginizi Çekebilir

Macaristan NATO’nun faaliyetlerine katılmayacak, engel de olmayacak
Stoltenberg’ten sürpriz Macaristan ziyareti: Orban ile görüşecek

Öne Çıkanlar