Hatimoğulları’ndan Bahçeli’ye: Çete hukukunu reddediyoruz

GündemPolitika

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Eş Genel Başkanları Tülay Hatimoğulları, Hakkari’de düzenlenen protesto gösterisinde MHP lideri Bahçeli’ye yanıt vererek, “Çıkmış DEM Parti’ye laf atıyor, İçişleri Bakanı’nı kutluyor, çeteleri kendisi gibi olanları kutluyor. Bunu asla kabul etmiyoruz. Çete hukukunu reddediyoruz. Bu ülkede demokrasi, kazanacak, hukuk kazanacak, özgürlük kazanacak, halk kazanacak” dedi.

Hakkari Belediyesi’ne yönelik polis operasyonunda DEM Partili Belediye Eş Başkanı Mehmet Sıddık Akış’ın gözaltına alınması ve belediyeye İçişleri Bakanlığı tarafından kayyım atanması ardından DEM Parti “nöbet eylemleri” başlattı.

Nöbetin ikinci günü olan bugün DEM Parti Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları, Hakkari’de kayyıma karşı partililerle birlikte basın açıklaması gerçekleştirdi. Polis toplanan kitleye biber gazıyla müdahalede bulundu. Müdahale esnasında yaralananlar ve gözaltıların da olduğu belirtiliyor.

Hakkari Belediyesi Eşbaşkanı Mehmet Sıddık Akış’ın gözaltına alınması ardından kayyım atanan ve tepkilerin yükseldiği kent merkezinde  CHP heyetinin de bulunduğu belirtildi.

 

/rd/

 

İlginizi Çekebilir

Rusya: Türkiye’nin BRICS’e katılımı gündemde
Rojava: Seçimlerin ertelenmesi için başvuru yapıldı

Öne Çıkanlar