İsveç’teki İsrail Büyükelçiliği yakınında silah sesleri…

DünyaGündem

🔴 İsveç polisinden yapılan açıklamada, İsrail Büyükelçiliği’nin de yakınlarında olduğu bir bölgede silah sesleri duyulduğu, bölgenin polis kordonuna alındığı açıklandı.

İsveç’in başkenti Stockholm’de İsrail Büyükelçiliği yakınlarında bir polis devriyesinin şüpheli silah sesleri duyması üzerine pek çok kişinin gözaltına alındığı açıklandı. Büyükelçilik yakınlarındaki geniş bir alan, polis kordonuna alındı.

Reuters haber ajansının aktardığına göre, internet sitesinden açıklama yapan İsveç polisi, “Stockholm’deki Strandvagen’de bir polis devriyesi, patlama sesleri duydu ve ateş edildiğinden şüphelendi” denildi. Polisten yapılan açıklamada, olayın başkentteki Djurgarden Köprüsü, Nobel Parkı ve Oscar Kilisesi arasında yaşandığı ifade edildi.

Polis, olayla bağlantılı olarak çok sayıda kişinin gözaltına alındığı ve ateşli silahlarla işlenmiş suç şüphesiyle soruşturma başlatıldığı bilgisini verdi. Devam eden incelemeye ilişkin bilgi paylaşan polis, silahların ateşlendiğine yönelik şüpheleri artıran bulguların olduğunu kaydetti.

 

/Gazete Duvar/

İlginizi Çekebilir

Eren Keskin: Kobani Davası’nda düşman hukuku uygulandı
Uçum: Milli yargımızla ne kadar gurur duysak azdır

Öne Çıkanlar