Kaya: Erbil ve Duhok’un İran mallarını boykot çağrısını destekliyoruz ve her türlü yardımı yapmaya hazırız

GenelGündem

 Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO), İran’ın saldırıları sonrası Erbil ve Duhok Ticaret ve Sanayi Odalarının boykot çağrılarına destek verdi.

 

DTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, Erbil ve Duhok Ticaret ve Sanayi Odası başkanlarına gönderdiği mektupta şunları söyledi:

 

”İran’ın saldırılarından kaynaklı Erbil ve Duhok Ticaret ve Sanayi Odalarının İran ile ticari ve ekonomi ilişkilerini askıya alma ve  yatırımcılarına yaptığı boykot çağrısını haklı buluyoruz. Boykot kararı nedeni ile Kürdistan Bölgesel Yönetimi’nde oluşacak ihtiyaçlar için firmalarımızla birlikte her türlü desteği vermeye hazırız. Diyarbakır olarak Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi’ndeki kardeşlerimizin ve iş insanlarımızın, boykot kararından sonra mağduriyet yaşamamaları ve insani ihtiyaçlarını karşılamak için her türlü adım atmaya hazır ve yanınızda olduğumuzu bir kez daha belirtmek isteriz…” İran tarafından 15 Ocak 2024’te Erbil’e yönelik füze saldırısında hayatını kaybeden Kürt iş insanı Peşraw Dizayi, bir buçuk yaşındaki kızı Jina ve sivillere bir kez daha Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyoruz. Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi’ne yönelik yapılan bu tür istikrar bozucu saldırıları kınıyoruz…”

 

/rudaw/

İlginizi Çekebilir

NATO, geleceğin harp teknolojilerini şekillendirecek kuantum stratejisini açıkladı
Avrupa Birliği Ukrayna’ya yıl sonuna kadar 1,3 milyon top mermisi teslim edecek

Öne Çıkanlar