Kılıçdaroğlu’ndan gençlere: 12 günümüz var, bu karanlık tünelden çıktık çıktık

GündemPolitika

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanı seçimlerinin ikinci tura kalmasına ilişkin olarak yaptığı açıklamada ‘gençlerin kaygılarını gidereceğini’ söyledi ve “Farkında mısınız? Gençliğiniz bir daha gelmeyecek. 12 günümüz var, bu karanlık tünelden çıktık çıktık…” dedi. 

CHP lideri Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanı seçimlerinin ikinci tura kalmasına ilişin olarak mesaj paylaştı.

Kılıçdaroğlu, HÜDA PAR ve Yeniden Refah Partisi’ne göndermede bulunarak, “Öyle bir noktada ki her şey, domuz bağcılar yüce Meclis’e gönderildi! Kadınları cansız birer eşya gibi sahiplendirmek isteyenlere bütün yolları açtılar” ifadesini kullandı.

Kılıçdaroğlu, şu açıklamayı yaptı:

“Sevgili Gençler,

İlk tur bitti. En büyük gerçek şu ki, sandıktan değişim mesajı çıkmıştır. Değişim isteyenler artık bu ülkede istemeyenlerden daha fazla. Ancak şurası da net, bu kadar ceberut bir iktidardan kurtulmak için çok daha fazla mücadele etmesi gereken taraf da biziz.

Genç arkadaşlarımın mesajını da aldım. Başım üstüne. Onların kaygılarını gidereceğim ama onların da beni duymasını istiyorum. Öyle bir noktada ki her şey, domuz bağcılar yüce Meclis’e gönderildi! Kadınları cansız birer eşya gibi sahiplendirmek isteyenlere bütün yolları açtılar.

En büyük kazığı da gençlere attılar. Sizin hiçbir şeye yetecek paranız yok. Bir kahveyi bile düşünmek zorundasınız. Yaşama sevinciniz çalındı. Oysa gençlik kaygısızlıktır. Bunu bir gün bile yaşatmadılar size. Bizler tartışırken, onlar size karşı birleşmiş durumda.

Şimdi bir bakalım, günün sonunda elimizde ne var? Dipsiz bir karanlık… Farkında mısınız? Gençliğiniz bir daha gelmeyecek. 12 günümüz var, bu karanlık tünelden çıktık çıktık…” 

/T24/

İlginizi Çekebilir

AGİT ve AB Konseyi: İkinci tur öncesinde fırsat eşitliği sağlansın
ABD’nin Ukrayna’ya verdiği Abrams tankları Almanya’ya ulaştı

Öne Çıkanlar