CHP’nin 7. Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’a “Gün Olur Ecel Vuku Bulursa Cenazeme Katılmanı Istemiyorum.” Ifadeleriyle Tepki Gösterdi.

Eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya platformu X üzerinden kendisini “50 sadık vekili varmış! Sen Tanrı mısın, tarikat lideri mi? Ne demek sadık vekil” ifadeleriyle eleştiren Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’a tepki gösterdi.

Kılıçdaroğlu, “Sana ilk ve son kez cevap veriyorum” diye başladığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Söylemediğim bir söz için ve dahi çıkan yalan haberi de tekzip ettiğim halde şu söylediklerine bak. Ne parti ahlakımızda ne de kültürümüzde senin yaptıklarının yeri yoktur. Cumhuriyet Halk Partisinin milletvekilleri yalnızca Anayasaya ve millete bağlıdır.

‘BU SÖYLEMLERİNLE PARTİYİ ZORA SOKUYORSUN’

Açıklamasına “Hakarete varan ifadeler kullandın sustum” diye devam eden Kılıçdaroğlu, şunları yazdı:

Mustafa Kemal Atatürk’ün makamını temsil eden koltuğu fırlattın sustum. Ama edepsize had bildirmek, kırk yetim giydirmek gibiymiş derler… Serseri mayın gibisin. Dengeni yitirmişsin. Bu söylemlerinle partiyi zora sokuyorsun… Kimse söylemiyor, ben söyleyeyim; Aklını başına al… Tanju, ne kadar kin varmış içinde… Kinini daha da diri tut ve kork! ‘Tanrı mısın?’ Ne demek? Allah’a sığınırım. ‘Tarikat lideri misin?’ Ne demek? Hayatım tarikatlarla mücadele ederek geçti. Eleştiri bizim partimiz için ekmek ve su gibidir, başımın üstünde yeri vardır. Ama saygısızlığa, edepsizliğe ve arsızlığa ne ben ne de Cumhuriyet Halk Partisi müsaade etmez… Gün olur ecel vuku bulursa cenazeme katılmanı istemiyorum… Yazık sana, sana verdiğim emeklere…

ÖZCAN: BİZİM VE ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞİNİ KARARTTIĞINIZ İÇİN ÖFKEM VAR

Kılıçdaroğlu’nun bu paylaşımına Tanju Özcan’dan yanıt geldi. Özcan da X hesabından Kılıçdaroğlu’nu etiketleyerek yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Size karşı özel bir kinim veya nefretim yok. 13 yıl boyunca başarısız olarak, koltuk sevdası uğruna bizim ve çocuklarımızın geleceğini kararttığınız için öfkem var.

Bizi, çeyrek asır süren Erdoğan iktidarına mahkûm ettiğiniz için yoğun bir kızgınlığım var.

Bu kadar ekonomik sıkıntıya ve dış politikadaki başarısızlıklara rağmen, bu beceriksiz Erdoğan’ı yenemeyip, oğlum dahil milyonlarca genci ağlatmanızı hazmedemiyorum.

Ayrıca ben değişim için Ankara’ya yürüdüm ve bu eylemi demokratik bir hak olarak gördüm. Attığım koltuk kendi koltuğumdu. Konuyu saptırmayalım. Siz hiç Atatürkçü olmadınız, partiyi sağdan transfer badem bıyıklılarla doldurdunuz.

Hayatta sizin kadar yalan söyleyen kimseyi tanımadım, bunu partililerde bilir. Ayrıca cenazeme gelme demişsiniz, siz benden önce vefat ederseniz ben o cenazeye gelmem çünkü hoca helallik istediğinde “Hakkımı helal ediyorum” diyemem.

Öyle iddia ettiğiniz gibi bende de çok hakkınız olduğuna inanmıyorum. İki sefer ön seçimle gelmiş bir Milletvekili, Tayyip Erdoğan’ın yüzde 65 oranında oy aldığı Bolu Belediyesi’ni iki sefer rekor oyla kazanmış biriyim. Ayrıca lütfen üslubunuza dikkat edin, emekli oldunuz, genel siyasete değil torunlarınıza vakit ayırınız.

Birazcık partiyi düşünüyorsanız, benim gibi siyasette başarılı olanlarla uğraşmak yerine gazetelerin bulmacalarını çözmeye çalışın.

Maalesef sebep sizsiniz, sonuç Erdoğan…

KILIÇDAROĞLU-ÖZCAN TARTIŞMA NASIL BAŞLAMIŞTI?

Özcan, dün yaptığı paylaşımda şunları yazmıştı: “Hatırlatmak için söylüyorum. Geçen yıl bu zamanlar ‘değişim’ adı altında Ankara’ya yürüyordum. Herkes sessizdi neredeyse. Yürüyüş sonunda koltuk attığım kişi Kurultay’da da şimdi yaptıklarıyla da koltuk sevdasını gösteriyor. 50 sadık vekili varmış. Sen Tanrı mısın, tarikat lideri mi? Ne demek sadık vekil?”

KAYNAK: Ekspres