Ölüm döşeğinde tahliye edilen Ali Yaşa, yaşamını yitirdi

🔴 30 yıllık infazını tamamlamasına 74 gün kala tahliye edilen ileri derece kanser hastası Mehmet Ali Yaşa, tedavi için gittiği Finlandiya’da yaşamını yitirdi…

Malatya T Tipi Kapalı Cezaevi’nde 30 yıllık infaz süresini tamamlamasına 74 gün kala tahliye edilen tutsak Mehmet Ali Yaşa, yaşamını yitirdi. İleri derecede kanser hastası olan Yaşa’nın avukatı, ceza infazının durdurulması için Cumhuriyet Başsavcılığına başvurması üzerine 6 aylığına ceza infazının durdurulmasına karar verildi. Bu karar ardından Yaşa, 16 Şubat 2024 tarihinde ardından tahliye edildi.

 Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi gören Yaşa, 45 gün önce tedavi ve ailesini görmek için gittiği Finlandiya’da yaşamını yitirdi. Yaşa’nın cenazesinin yapılan işlemler sonrası Amed merkez Rezan ilçesi Yeniköy Mezarlığı’nda defnedileceği öğrenildi.  

 Yaşa’ya, 1994’te Diyarbakır’da gözaltına alındıktan sonra çıkarıldığı Devlet Güvenlik Mahkemesi’nde “Devletin birliği bütünlüğü bozmak” iddiasıyla müebbet (36 yıl) hapis cezası verildi.

/Mezopotamya Ajansı/

İlginizi Çekebilir

Kılıçdaroğlu’ndan Özcan’a: Cenazeme katılmanı istemiyorum
NATO, Orta Doğu’daki ilk ofisini Ürdün’de açacak

Öne Çıkanlar