Kobani Davası kararları 3 kentte protesto edildi

GenelGündem

Diyarbakır, Adana ve İstanbul’da Kobani Davası’nda siyasetçilere verilen cezalar kitlesel bir şekilde protesto ediliyor.

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti), Kobani Davası’nda siyasetçilere verilen cezalara karşı Diyarbakır, Adana ve İstanbul’da protesto mitingleri düzenledi.

Diyarbakır

Sûr ilçesinde bulunan Dağkapı Meydanı’nda (Şêx Seîd) “Herkes için özgürlük, herkes için demokrasi” talebiyle yapılan eyleme, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Çiğdem Kılıçgün Uçar, Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, DEM Parti millletvekilleri ile çok sayıda sivil toplum örgütü temsilcisi katıldı.

İSTANBUL

İstanbul Esenyurt Meydanı’nda DEM Parti Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, Halkların Demokratik Kongresi (HDK) Eş Sözcüsü Esengül Demir, Emekçi Hareket Partisi (EHP) Genel Başkanı Hakan Öztürk, Emek Partisi (EMEP) Genel Başkanı Seyit Aslan’ın da katılımıyla “Özgürlük ve adalet buluşması” gerçekleştiriliyor.

Çok sayıda siyasi parti temsilcisi ve demokratik kitle örgütlerinin de katıldığı buluşmada, yapılan konuşmalara alanda bulunanlar sloganlarla destek verdi.

ADANA

Adana’nın Seyhan ilçesinin Barbaros Mahallesi’ndeki parti temsilciliği binası önündeki protesto eylemine, DEM Parti Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları ile Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Keskin Bayındır de katıldı.

 

Mitingler devam ediyor…

 

/Mezopotamya Ajansı/

İlginizi Çekebilir

Madımak Katliamı belgeselinin gösterimi yapıldı
SOHR: Türkiye Nijer’e Suriyeli paralı asker gönderiyor

Öne Çıkanlar