MHP milletvekili adayı ‘FETÖ’den tutuklandı

GündemPolitika

İzmir’de iki dönem MHP’den milletvekili adayı olan emekli astsubay Mustafa Çintaş’ın ‘FETÖ’den tutuklandığı belirtildi. 

Artı Gerçek’te yer alan habere göre  MHP’de siyaset yapan emekli astsubay Mustafa Çintaş’ın FETÖ’nün “mahrem hizmetler” yapılanmasına yönelik operasyonda tutuklandığı ortaya çıktı. ’FETÖ’ ile olan geçmişi delillerle ortaya koyulan TSK mensubu Çintaş, 2015 ve 2023 genel seçimlerinde MHP’nin İzmir 2. Bölge’den 13. sıra milletvekili adayıydı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, geçen nisanın son günlerinde yaptığı basın açıklamasında, Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) bünyesinde ‘FETÖ’nün “mahrem hizmetler” yapılanmasına yönelik operasyon başlatıldığını duyurdu. Açıklamada, sabit telefon hatlarını kullanarak örgütün sözde sivil imamları ile iletişim sağladıkları tespit edilen, 14’ü daha önce Türk Silahlı Kuvvetleri’nden (TSK) ilişiği kesilmiş askeri personel ile 2’si “mahrem imam” olmak üzere 16 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildiği kaydedildi. Gözaltına alınanlardan bazıları tutuklandı.

Şüpheliler arasında yer alıp tutuklanan isimlerden biri ise Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nda astsubay olarak görev yaparken emekli olan ve aynı zamanda iki dönem MHP’den milletvekili adayı olan Mustafa Çintaş olduğu oraya çıktı. 

/ag/

İlginizi Çekebilir

Küresel piyasalar Fed öncesi temkinli seyrediyor
Dört ABD’li üniversite eğitmeni Çin’de bıçaklandı

Öne Çıkanlar