Muharrem İnce partisinin genel merkezini kapattı

GündemPolitika

Muharrem İnce lideri olduğu Memleket Partisi’nin genel merkez binasını kapattı. Kapatmaya gerekçe olarak ise ‘’tasarruf’’ gösterildi. 

Partinin genel başkanı Muharrem İnce “Parti binalarını küçültüp dijital platformlardaki varlığımızı arttıracağız” dedi.

Sona yerel seçimlerde Türkiye genelinde yüzde 0.17 oy alan Memleket Partisi’nin Ankara’daki genel merkez binası boşaltılarak kapatıldı ve kapısına da kilit asıldı.

İnce’nin “Bir otobüsle yollara çıkıyorum” dediği partinin otobüsünden de partinin logoları söküldü. Memleket Partisi’nin bu kararı tasarruf amacıyla aldığı ve Etimesgut semtinde küçük bir ofise taşınacağı bildirildi.

Muharrem İnce, genel merkez binasının kapatılmasıyla ilgili, “Hazine’den yardım alamıyoruz ve üyelerin bağışları ile ayakta durmaya çalışıyoruz. Masraflarımızı mümkün olduğunca kısma kararı aldık. İletişim olanağının arttığı dijital çağda siyaset yapmanın araçlarının da değişmesi bir zorunluluk” diye konuştu.

“Parti binalarını küçültüp dijital platformlardaki varlığımızı arttıracağız” diyen İnce, “Gönlü bizimle olan gençlerin, kadınların partiye daha fazla katılımını sağlayıp siyaset sahnesindeki varlığımızı da güçlendireceğiz. Atatürk’ün yolunda; Akıl, Ahlak ve Adalet demeye devam edeceğiz. Türkiye’nin çoban ateşini söndürmeyecek, yaşama sevincini ve geleceğe olan ümidimizi hep canlı tutacağız” ifadelerini kullandı.

/RD/

 

İlginizi Çekebilir

İsrail ordusu üç rehinenin cesedinin bulunduğunu açıkladı
Avrupa Parlamentosu seçimlerinde aşırı sağ yükselişte

Öne Çıkanlar