Neçirvan Barzani’den KYB’ye kutlama mesajı

GündemPolitika

Neçirvan Barzani, KYB’nin kuruluş yıldönümü münasebetiyle paylaştığı mesajda, “Bu yıldönümünün, Kürdistan Bölgesi’nin federal statüsünün ve anayasal haklarının korunması amacıyla siyasi partiler arasında anlayış, dayanışma ve birliği teşvik etmesini umuyoruz” ifadelerine yer verdi.

Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani Kürdistan Yurtseverler Birliği’nin (KYB) kuruluşunun 49’uncu yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Barzani, KYB lideri Bafel Celal Talabani ve KYB siyasi bürosuna hitaben yayımladığı mesajında, “Sizleri, Siyasi Büro’yu, Önderliği, KYB’nin Yüksek Çıkarlarını Koruma Konseyi’ni ve KYB’nin tüm üyelerini, destekçilerini ve taraftarının kuruluşunun 49’uncu yıldönümünde yürekten kutluyor, başarılarınızın ve ilerlemenizin devamını diliyorum” ifadelerini kullandı.

KYB’nin kurucusu ve eski Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani’yi de anan Neçirvan Barzani mesajında şunlar yer verdi:

“Bu vesileyle KYB saflarında Kürdistan’ın özgürlüğü için mücadele eden herkesi anıyoruz. KYB’nin mücadelesini ve tarihini takdir ediyoruz.

Bu vesileyle sizlerin ve Kürdistan Yurtseverler Birliği’nin Irak ve Kürdistan Bölgesi’ndeki siyasi süreçteki varlığını ve önemli rolünü vurguluyoruz. Bu yıldönümünün, Kürdistan Bölgesi’nin federal statüsünün ve anayasal haklarının korunması amacıyla siyasi partiler arasında anlayış, dayanışma ve birliği teşvik etmesini umuyoruz.”

/rûdaw/

İlginizi Çekebilir

Rojava: Türkiye’nin amacı demokrasiyi yenilgiye uğratmaktır
Peyama Mekteba Siyasî bo salvegera damezrandina YNK

Öne Çıkanlar